Czapka New Era Bolek i Lolek – powrót do dzieciństwa?

Stacjonująca w Buffalo w stanie Nowy Jork firma New Era jest jednym z najsłynniejszych producentów czapek na świecie. Marka zasłynęła przede wszystkim za sprawą kolekcji sygnowanych logotypami drużyn z Major League Baseball – najwyższej amerykańskiej ligi baseballu. Obecnie w ofercie brandu znaleźć można również szereg innych ciekawych propozycji, często nawiązujących do ikon popkultury. Niedawno amerykańska marka wykonała ukłon w stronę polskiej animacji i wypuściła czapkę z daszkiem nawiązującą do kultowego serialu animowanego dla dzieci o przygodach dwóch braci – Bolka i Lolka.

Bolek i Lolek – geneza

Filmy z serii „Bolek i Lolek” to klasyka polskiej animacji. Za koncepcję serialu odpowiedzialny był Władysław Nehrebecki, który był nie tylko inicjatorem projektu, lecz brał również udział przy opracowywaniu utworu w postaci projektów plastycznych. Nehrebecki inspirował się zabawami swoich synów. Pierwsze scenariusze powstawały w 1962 roku, a pierwszy odcinek został wyemitowany w 1963 roku. Serial miał mieć nie tylko charakter rozrywkowy, ale także edukacyjny. W pierwszym odcinku tytułowi bohaterzy wcielają się w postać Wilhelma Tella – legendarną postać szwajcarskiego bohatera narodowego. Utwór ten miał przestrzegać przed zabawą z bronią. Filmy powstawały w Bielsku-białej w Studio Filmów Rysunkowych. Efektem wieloletniej pracy specjalistów z tego studia był wieloodcinkowy serial oraz kilka filmów pełnometrażowych.

Jak wygląda czapka New Era z Bolkiem i Lolkiem?

Czapka New Era sygnowana postaciami z klasycznego polskiego serialu animowanego to model typu trucker. Taki wariant na pewno spodoba się osobom, które cenią modę streetwearową w niebanalnym wydaniu. Jak przystało na markę New Era, produkt wykonano z wytrzymałych materiałów, aby sprostał wymaganiom nawet najbardziej wybrednych klientów. Tylna część to przewiewna czarna siateczka, która zapewnia optymalną cyrkulację powietrza. Przód utrzymano w białej kolorystyce i połączono z czerwonym , lekko zagiętym daszkiem. Naklejka na daszku potwierdza autentyczność wyrobu i daje gwarancję, że masz do czynienia z modelem najwyższej jakości. Czapka New Era Bolek i Lolek Trucker na pewno podbije serca użytkowników, którzy poprzez ubiór w stylu vintage chcą zapewnić sobie powrót do dzieciństwa.