Snapback vs. fullcap – różnice

Snapback i fullcap to najpopularniejsze modele czapek z daszkiem. Mimo że pozornie wyglądają bardzo podobnie, tak naprawdę to dwie zupełnie różne propozycje dla fanów miejskiego stylu. Którą czapkę z daszkiem wybierzesz? I czy potrafisz rozpoznać różnice pomiędzy snapbackiem i fullcapem?

Snapback – fullcap – różnice

Obydwie czapki powstały w Stanach Zjednoczonych i miały służyć drużynom bejsbolowym do ochrony przed słońcem w trakcie rozgrywek na świeżym powietrzu. Z czasem zarówno snapback, jak i fullcap stały się nieodłącznym elementem mody miejskiej, po który w swoich stylizacji sięgali chętnie fani hip-hopu i luźnego, niezobowiązującego, miejskiego stylu. Mają zaokrąglone, płaskie daszki i mnóstwo efektownych kolorystyk oraz wzorów. A czym tak naprawdę się różnią?

Snapback ma płaski daszek, który z reguły nosi się właśnie w ten sposób – na prosto. Fullcap, mimo że jego daszek również jest zupełnie prosty, daje możliwość wyginania go i noszenia tak, jak tradycyjną czapkę bejsbolówkę.

Znaczące różnice znajdziemy w tylnej części czapki. Fullcap to czapka bez możliwości regulacji, dość szeroka i głęboka. Z kolei z tyłu snapbacka znajduje się charakterystyczny pasek do regulacji czapki oraz wycięcie, które z pewnością przyda się osobom z dłuższymi włosami.

Zarówno snapbacki, jak i fullcapy dostępne są w licznych wersjach kolorystycznych. Możesz postawić na te jednolite, które będą pasować do wszystkiego, ale także na czapkę z logo drużyny bejsbolowej lub motywem z komiksu. Wybór jest ogromny!