Snapback – co to jest?

Czapki z daszkiem są popularnym elementem garderoby wśród osób w różnym wieku. Ogromną sympatią darzą je przede wszystkim miłośnicy streetwearu i sportowych trendów. Pierwsze tego rodzaju nakrycia głowy pojawiły się około 1820 roku. Dziś w sklepach możemy znaleźć rozmaite rodzaje czapek z daszkiem. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych fasonów jest tak zwany snapback.

Jak wygląda snapback?

Niegdyś snapbacki nosili głównie zawodnicy zawodowej ligi baseballowej MLB (Major League Baseball) oraz kibice tej dyscypliny sportowej. Baseballistom udało się spopularyzować ten rodzaj czapki tak bardzo, że obecnie snapbacki często stanowią fundament stylizacji wśród entuzjastów mody ulicznej oraz wielu gwiazd szeroko pojmowanego show-biznesu.

Snapback to czapka z prostym daszkiem. Jej najbardziej charakterystycznym elementem jest regulowane zapięcie z tyłu. Może mieć ono postać rzepa, metalowego zapięcia lub plastikowej klamry. Dzięki temu każdy użytkownik może zmieniać szerokość czapki i w sposób indywidualny dopasowywać ją do obwodu swojej głowy.

Z czym nosić snapback?

Snapback doskonale komponuje się z ubraniami streetwearowymi oraz pasuje do casualowego looku. Ten rodzaj czapki śmiało można łączyć z kolorowymi t-shirtami, koszulkami z nadrukiem, bluzami z kapturem i flanelowymi koszulami. Dużo możliwości snapback pozostawia również w kwestii dołu stylizacji. Czapka świetnie prezentuje się zarówno w towarzystwie klasycznych dżinsów, jak i chinosów czy joggerów. Do snapbacka najłatwiej jest dopasować buty. To nakrycie głowy można zestawiać praktycznie z wszystkimi kicksami, jakie oferuje nam aktualny rynek. Wybór butów do snapbacka zależy od osobistych preferencji oraz szczegółów dotyczących konkretnej stylizacji.