Snapback a fullcap – różnice

Czapki z daszkiem są jednym z najpopularniejszych w dzisiejszych czasach nakryć głowy. Na rynku prym wiodą głównie dwa rodzaje czapek: fullcapy i snapbacki. Produkty rozpropagowane niegdyś przez zawodowych baseballistów cieszą się niebywałą popularnością na całym świecie. Wyglądają podobnie, jednak mają pewne różnice w konstrukcji.

Funkcjonalność i moda

Czapki z daszkiem potrafią skutecznie ochronić głowę przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Wspomniany daszek latem może zabezpieczyć nas przed działaniem promieni słonecznych, a jesienią przed deszczem i wiatrem. W dodatku są one bardzo ciekawym uzupełnieniem streetwearowego looku. Fullcapy i snapbacki zyskały popularność wśród kobiet i mężczyzn. Większość modeli ma charakter uniwersalny i nie jest dedykowana konkretnej płci. Najczęstszym sposobem noszenia fullcapów i snapbacków jest ta, w której daszek skierowujemy delikatnie ku górze. Niektórzy preferują też głębsze naciąganie czapki na głowę, by uszy były ukryte w jej wnętrzu. Jednak to, jak będziesz nosić czapkę z daszkiem zależy tylko od twoich upodobań i komfortu.

Różnice między snapbackiem a fullcapem

Czapki typu fullcap i snapback są bardzo podobne, aczkolwiek w poszczególnych fasonach występuje jedna kluczowa różnica. Fullcap, jak podpowiada nam anglojęzyczna nazwa, to czapka pełna, czyli pozbawiona jakichkolwiek zapięć i możliwości regulacji. W celu optymalnego dopasowania fullcupa należy skrupulatnie zmierzyć obwód głowy i na tej podstawie wybrać odpowiedni rozmiar. Aby ułatwić sobie wybór idealnej czapki warto zaznajomić się z tabelą rozmiarów producenta.

Snapback można swobodnie regulować za sprawą specjalnego zapięcia, które najczęściej jest plastikowe. Czasami można spotkać się z zapięciem w formie metalowej klamry lub rzepu. W dodatku snapback ma wycięcie nad karkiem.

Różnicę pomiędzy fullcapem a snapbackiem zauważyć możemy także, gdy spojrzymy na daszek. Fullcapy mają nieco bardziej zaokrąglone kontury daszka niż snapbacki.