Rodzaje czapek z daszkiem

Czapka z daszkiem – nakrycie głowy przypisywane niegdyś bejsbolistom i sportowcom jest dziś jednym z najbardziej popularnych akcesoriów modowych. Nic w tym dziwnego! Cenione za ochronę przed słońcem i sportowy charakter znajdują wielbicieli nie tylko wśród młodzieży, ale co raz częściej również wśród stylowych kobiet i mężczyzn. Nie wiesz jaką czapkę wybrać dla siebie? Oto kilka najpopularniejszych rodzajów dostępnych dziś w sprzedaży.

Fullcap

Popularna wśród młodzieży i fanów stylu ulicznego czapka typu fullcap wyposażona została w prosty, płaski daszek, który w zamyśle można było dopasować do indywidualnych potrzeb noszącego. Dziś daszka nikt już nie wygina, a charakterystyczna dla fullcapów metaliczna naklejka i brak regulacji czynią z niej jedną z najbardziej spersonalizowanych czapek w całym zestawieniu.

Snapback

Ich historia sięga sportowych lat 50-tych ubiegłego wieku. Cechą charakterystyczną snapbacków, poza płaskim daszkiem znanym z fullcapów, jest regulacja rozmiaru poprzez zatrzaski na pasku umieszczonym nad karkiem. W przypadku snapbacków nie musisz obawiać się, że zamówiona przez Internet czapka będzie źle dobrana – „snap” i idealne nakrycie głowy gotowe.

Strapback

Podobnie jak w przypadku poprzednika, strapback to również czapka z płaskim, szerokim daszkiem. Jedyną różnicą jest tu sposób regulacji rozmiaru. Czapki typi strapback wyposażono w przesuwany, skórzany lub poliestrowy pasek do zmniejszania lub powiększania jej średnicy. To zdecydowanie bardziej subtelny, bardziej elegancki wariant czapki, który cieszy się szczególną popularnością wśród starszych fanów płaskich daszków.

Flexfit

Czapki typu flexfit to przebój lat 90-tych. Pamiętasz jeszcze te poliestrowe, rozciągliwe czapki, których jedynym sztywnym elementem był daszek? To właśnie flexfit. Czapka, której jeden rozmiar pasował na całą rodzinę ma szanse powrócić jeszcze do łask. Miejmy nadzieję, że tym razem jakość materiałów będzie znacznie wyższa niż w przypadku pierwowzoru.

Trucker

Truckery, jak sama nazwa wskazuje, stworzono na potrzeby kierowców ciężarówek i farmerów. Dlaczego? Czapki te, wykonane z siatki i pianki to idealne, „oddychające” rozwiązanie dla pracujących fizycznie robotników. W przeciwieństwie do przyciągających pot czapek poliestrowych, truckery to również hit wśród sportowców wyczynowych. Klasyczny trucker posiada regulację znaną doskonale ze snapbacków. To chyba jedna z najbardziej uniwersalnych czapek na świecie.

5-panel

Większość popularnych dziś czapek zbudowana jest na podstawie sześciu trójkątnych paneli połączonych w całość. Istnieje jednak wariant wyłamujący się z tej reguły. Jego początki obserwowano w profesjonalnym kolarstwie, gdzie porządna regulacja i idealne dopasowanie były kluczowym elementem wyboru nakrycia głowy dla zawodników. Czapki pięciopanelowe zostały zapożyczone później przez kulturę deskorolkarzy, którzy cenią je za oryginalny wygląd i funkcjonalność. 5-panel to również jedne z najczęściej wybieranych czapek wśród kobiet. Cóż powiedzieć, moda lubi indywidualistów.

Niezależnie od preferencji i indywidualnych potrzeb, czapka z daszkiem to jedno z najbardziej uniwersalnych nakryć głowy. Jeśli choć raz w życiu zdarzyło ci się narzekać na palące słońce, czapka z daszkiem to twój nowy must-have.