Jak nosić fullcap?

Moda noszenia czapek z prostym daszkiem jest znana już od dekad, jednak w dzisiejszych czasach trend nabrał większego znaczenia, z uwagi na rosnące zainteresowanie modą uliczną i miejskimi trendami. Najpopularniejszym fasonem jest tak zwany fullcap, czyli czapka z prostym daszkiem, pozbawiona możliwości regulacji.

Jak wygląda fullcap?

Wspomnieliśmy już o tym, że fullcap ma prosty daszek oraz że nie ma regulacji w tylnej części, w przeciwieństwie do równie popularnych snapbacków. Konstrukcja standardowych fullcapów składa się z sześciu paneli, tworzących górną część czapki. Z uwagi na brak regulacji fullcapy produkowane są w szerokiej palecie rozmiarów, by każdy mógł optymalnie dopasować produkt do kształtu i obwodu swojej głowy. Fullcap uwielbiają przede wszystkim hip-hopowcy, jednak chętnie korzystają z niego również inne gwiazdy szeroko pojętego show-biznesu oraz sportowcy.

Fullcap – jak nosić?

Najczęstszym sposobem wykorzystywania fullcapu w stylizacjach jest noszenie go daszkiem do przodu. W takim przypadku fullcap naciągamy mocno na czoło i przykrywamy uszy. Można też zastosować wersję bez zakrywania uszu lub z daszkiem lekko podniesionym ku górze. Niektórzy też przekrzywiają daszek na różne strony, choć wielu fanó fullcapów twierdzi, że nie powinno się stosować takiego rozwiązania. Zdania są podzielone również w przypadku odwracania czapki daszkiem do tyłu. Taki sposób noszenia czapki można spotkać wśród bardzo młodych fanów streetwearu. Najważniejsze jest jednak to, by pozostawić daszek prostym. Nie wolno go zaginać.

Co nosić do fullcapu?

Fullcap daje szerokie pole do popisu odnośnie komponowania różnorodnych stylizacji. Klasyczni hip-hopowcy mogą zestawić fullcap z obszerną bluzą i spodniami. Miłośnicy nowoczesnego streetwearu powinni postawić na nieco inne rozwiązania, na przykład połączenie fullcapu z kraciastą koszulą i chinosami lub dżinsami.