Jak czyścić fullcap?

Miłośnicy streetwearu uwielbiają fullcapy i choć w ich garderobie nie brakuje różnorodnych modeli, zawsze nadchodzi moment, gdy trzeba wyczyścić ulubione nakrycia głowy. Bez względu na stopień zabrudzenia należy uważać, by nie uszkodzić materiału. Jakie czyszczenie będzie najlepsze? Zapraszamy do lektury niniejszego wpisu!

Jak najlepiej zadbać o fullcap?

Przede wszystkim przed przystąpieniem do czyszczenia czapki warto zapoznać się z informacjami znajdującymi się na metce. Stosowanie się do zaleceń producenta jest kluczowe, jeśli nie chcesz, by Twój fullcap stracił kolor lub zmienił kształt. Każda topowa marka produkująca czapki z daszkiem stara się uwzględnić na metkach wskazówki dotyczące między innymi temperatury prania oraz odpowiedniego suszenia. Uwzględniane tam są również informacje na temat czynności, jakich nie należy wykonywać, na przykład zakaz zanurzania w wodzie czy prania w pralce.

Jeśli lubisz swój fullcap i nie chcesz go w żaden sposób uszkodzić, powinieneś zdecydować się na delikatne czyszczenie. Stosowanie silnych detergentów nie jest wskazane. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest szare mydło, dzięki któremu pozbędziesz się różnego rodzaju zabrudzeń w sposób bezpieczny dla nakrycia głowy. Wystarczy wilgotna ściereczka lub szczoteczka o niezbyt twardym włosiu, aby Twój fullcap wyglądał jak nowy.

Instrukcja suszenia czapki typu fullcap

Czapkę należy suszyć w naturalnych warunkach, co oznacza, że użycie suszarki bębnowej nie jest dobrym pomysłem. Najlepiej sprawdzą się suche i zacienione miejsca. Nakrycia głowy nie możesz wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, ponieważ może to doprowadzić do utraty koloru lub kształtu. Nie kładź czapki w pobliżu źródeł ciepła takich jak kaloryfer, ponieważ zbyt wysoka temperatura często skutkuje nieodwracalnymi deformacjami produktu.