Co to jest trucker?

Przygotowując się do nowego sezonu chcesz uzupełnić swoją kolekcje dodatków o funkcjonalne i modne akcesorium, które zapewni Ci skuteczną ochronę przed intensywnymi promieniami ultrafioletowymi? Wbrew pozorom wcale nie musisz decydować się na zakup klasycznej czapki z daszkiem – baseballówki. Opcji jest bowiem znacznie więcej!

W kolekcjach najsłynniejszych producentów można znaleźć również snapbacki, fullcapy, czapki typu 5 panel, a także truckery i to właśnie tymi ostatnimi się dzisiaj zajmiemy. Czym właściwie jest i skąd wzięła się czapka z daszkiem typu trucker?

Czapka trucker – nie tylko dla kierowców

Wbrew pozorom nie jest to nowy wynalazek – pierwsze trukcery, czyli najprościej mówiąc „tirówki” pojawiły się już w latach 80. XX w. kiedy to spędzający całe dni w trasie kierowcy ważących kilka ton ciężarówek uczynili swoim istnym znakiem rozpoznawczym czapki z siatką, które stanowiły doskonałą alternatywę dla zabudowanych klasyków. Ich przewaga nad klasycznymi modelami czapek z daszkiem  polegała przede wszystkim na tym, że ze względu na swoją charakterystyczną konstrukcję zapewniały one znacznie lepszą wentylację niżeli np. baseballówki. Na tym jednak nie kończyły się ich zalety!

Czapki trucker wyposażone były również w większe i znacznie sztywniejsze daszki, które znakomicie osłaniały oczy przed słońcem, które znacznie utrudniało kierowanie samochodem, a także były wyższe niż standardowe baseballówki, co z kolei miało chronić głowę w czasie doraźnych, niezbędnych napraw pod podwoziem samochodu, czy też w komorze silnika.

Charakterystyczny, niespotykany dotąd styl jakim wyróżniały się czapki trucker składające się z 6 klinów (w tym dwóch przednich z miękkiej i wytrzymałej pianki) połączonych ze sobą na górze za pomocą guzika spodobał się jednak nie tylko kierowcom ciężarówek. Czapka z siatką bardzo szybko stała się obowiązkowym elementem garderoby wszystkich miłośników modnych dodatków, którzy lubią przemycać do codziennych stylizacji sportowe elementy, a nowy trend szybko podchwyciły popularne streetwearowe marki, w których gronie znalazła się m.in. New Era. Amerykański brand decydując o rozszerzeniu swojej oferty o kolejny rodzaj czapek opatrzonych logo słynnych drużyn sportowych zdecydowanie wiedział co robi, ponieważ trucker’y New Era także obecnie nie mogą narzekać na brak zainteresowania.

Trucker New Era – najmodniejszy dodatek tego i każdego kolejnego sezonu

Popularność czapek z daszkiem typu trucker od New Era nie powinna być zresztą dla nikogo zaskoczeniem. Marka, która niegdyś jako jedyna była oficjalnym producentem czapek dla profesjonalnych drużyn baseballowych od lat słynie bowiem z wysokiej jakości oferowanych produktów, precyzji wykonania, a także dużej różnorodności jeżeli chodzi o dostępne modele czapek z daszkiem. Pośród odznaczających się wygodą projektów trucker New Era możesz obecnie znaleźć nie tylko kolorowe czapki opatrzone logo sporo tych legend, takich jak New York Yankees, Los Angeles Lakers, Chicago Bulls, Boston Celtics czy Los Angeles Dogers, ale również projekty z grafikami przedstawiającymi uwielbiane postacie z kreskówek oraz innych animowanych filmów. Ofertę czapek trucker New Era posiada m.in. Sizeer – zdecydowanie warto tam zajrzeć kompletując garderobę na nowy sezon!